Meidän poppoo

Markkinointitoimisto Tovari on kasvuyritys, jonka menestys perustuu omien asiakkaidemme menestykselle. Toimimme Joensuussa, Porissa ja Turussa tällä hetkellä noin kahdenkymmenen osaajan voimin.

Tovarin poppoo heijastaa modernia maailmanmenoa: globaali, asiantunteva, digitalisoitunut, ketterä, omistautunut. Ihmisiltä vaadimme pätevyyttä ja vaalimme sopivuutta. Asiantuntemus tässä ajassa vaatii jatkuvaa ylläpitoa ja kehittämistä. Tämä ei koske vain teknologioita, vaan myös ymmärrystä nykypäivän ihmisistä.

On osattava. On uskallettava. Siihen päälle lujasti töitä.

Tekemisen laatu syntyy paitsi tekijöiden osaamisesta ja oikein suunnatusta luovuudesta, myös prosessin toimivuudesta. Pohjatyöt on tehtävä huolella ja siihen olemme kehittäneet Markkinointitornin®. Se on työskentelymenetelmä, jossa yhdessä asiakkaan kanssa käydään työpajoissa läpi kaikki olennainen.

Tornin avulla rakennetaan markkinointia oikein ja oikeassa järjestyksessä. Olennaista on, että torniprosessi auttaa meitä ymmärtämään asiakastamme, asiakasta ymmärtämään itseään ja meitä kumpaakin ymmärtämään keille markkinoida ja miten.

Joskus saatamme kysyä yllättäviä kysymyksiä ja ratkaista ongelmasi.

Projektiritari vailla rajoja

Milja Köpsi

Projektiritari

milja@tovari.fi
050 472 5065

Lämmin ja ihmisrakas mörkö - hoitaa projekteja kuin hauistaan, rakkaudella

Lauri Ruotsalainen

Projektipena

lauri@tovari.fi
050 475 1181

Golfbägin lätkämaila - ei sovi etikettiin, mutta tapahtuu

Jussi Pirhonen

Pomomies

jussi@tovari.fi
050 490 2477

Aristoteleen filosofiystävä, joka elää nykyajassa

Joona Kotilainen

Pomomies

joona@tovari.fi
050 569 0586

Nälkämaan kasvatti, elää yhä luonnon lakien mukaan

Mari Moilanen

Viestinnän viljelijä

mari@tovari.fi
050 520 8782

Vittumaisen korrekti ja osaava

Tomi Hokkanen

Mainosmies

tomi@tovari.fi
050 439 4431

Turkulainen

Markku Vuorinen

Mainosmies (turkulainen)

markku@tovari.fi
050 5798 591

Kokemuksen ja järjen ääni tässä sirkuksessa

Rysky Riiheläinen

Viestinnän viljelijä

rysky@tovari.fi
050 567 5233

Nimensä mukainen artisti

Samu Aarnio

Muotoilija

samu@tovari.fi
050 502 0782

Ah dinnae ken - Whit’s fur ye’ll no go by ye!

Scott Milne

www-sivujen rakentaja

scott@tovari.fi
044 268 0006

Näyttää kiltiltä, mutta lähettää kaikki teidän laskut!

Emma Lilleberg

Hallintoguru

emma@tovari.fi

Ok, hieno, mahtava, Tom’in suunnittelema

Tom Unonius

AD

tom@tovari.fi

Töölön lahja Joensuulle

Kasper Garam

Paparazzi

kasper@tovari.fi

Lahjakas kuvaaja - opiskelee tradenomiksi?

Jesse Terävä

Paparazzi

jesse@tovari.fi

Tovarin ikuinen kuopus, mutta #timanttinenmimmi

Eveliina Uusitalo

Internetin rakentaja

eveliina@tovari.fi

Nobody understands what David is doing

David Gil de Gomez

Nörtti

david@tovari.fi

Erikoismies

Vepu Kontto

Erikoismies

vepu@tovari.fi